Държавно първенство по Кикбокс в стил Държавно първенство по Кикбокс в стил
От 1-ви до 3-ти октомври в град Варна се проведе Държавното първенство по Кикбокс в стил "Лоу Кик" . Участие взеха 244 състезателя от 42 спортни клуба, което направи битките за почетната стълбичка много оспорвани.
Русенския клуб ХЕЛИОС с треньор Митко Ружинов участва с петима бойци, които спечелиха едно златно и три бронзови отличия при момчетата до 14 години и юношите младша възраст.

Александър Цветанов (ученик в ПГДВА "Йосиф Вондрак") спечели поредна държавна титла по Кикбокс. След два спечелени двубоя срещу много мотивирани и по-ръстови опонента талантливия русенски боец стана Държавен ШАМПИОН при юношите младша възраст в категория до 81 килограма. Сашо видимо израства не само в тактическо и физическо отношение, но демонстрира завидно високо ниво на психическа устойчивост и концентрация показващи силата на характера му.

Тонислав Георгиев (ученик в НУИ „проф. Веселин Стоянов“) след половин годишно прекъсване поради травма се завърна успешно на състезателния ринг. Тони убедително премина през четвъртфиналния сблъсък в труден мач изпитващ силата на характера му. Полуфиналния двубой го срещна с още по-силен противник в двубой изпълнен с тежки удари и надхитряне. За съжаление русенския боец загуби и остава с бронзово отличие при завръщането си на ринга при юношите младша възраст в новата за него категория- до 67килограма.
Боян Иванов (ученик в СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“) показа голямо техническо и тактическо израстване. Поведе убедително в полуфиналния си двубой срещу опитен опонент от Пазарджик, но в средата на втория рунд нелепа контузия накара рефера да прекрати двубоя. Така явно по-добрия русенски боец отпадна от надпреварата и остана с бронзово отличие при момчетата до 14 години в категория до 51 килограма.
Павел Николов (ученик в ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“) отново се качи на почетната стълбичка. Той се окичи с бронзово отличие в категория до 51кг, при юношите младша възраст в категория до 51 килограма.
Дебютантът в отбора - Онур Айдоан (ученик в СУ „Христо Ботев”) направи мъжки дебют на състезание по Кикбокс. Липсата на опит му попречи да запази устрема от началото на мача и победата му се изплъзна. Онур показа характер и потенциал за успешна състезателна кариера.
Четири отличия от петима състезателя - добър резултат и показател за добро „КПД“.

Галерия

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!