Кикбокс турнир „Свети Георги“ в град Бяла – май 2021 Кикбокс турнир „Свети Георги“ в град Бяла – май 2021
На 8-ми май по случай Гергьовден – Ден на храбростта в град Бяла бе проведен за първи път кикбокс турнир „Свети Георги“ .
Над 120 състезателя от 20 клуба взеха участие

в организирания от местния клуб „Минотавър“ турнир. Дебютното издание бе в стил „Лоу Кик“ и събра бойци дори от най-отдалечени градове на страната. Много оспорваните битки направиха събитието изключително атрактивно.
Русенския клуб ХЕЛИОС воден от старши треньора Митко Ружинов взе участие с трима състезатели, които спечелиха едно златно и едно сребърно отличие.
Александър Цветанов (ученик в ПГДВА "Йосиф Вондрак") спечели златно отличие в стил в категория до +81кг. при момчетата до 16г. демонстрирайки отново много техничка игра.
Павел Николов (ученик в ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“) се окичи със сребърно отличие в категория до 48кг. при момчетата до 16г.
Боян Иванов (ученик в СУ „Христо Ботев”) след държавната титла в стил „Фул Контакт“ спечелена преди няколко седмици в категория до 48кг.при момчетата до 14г. се качи на ринга с амбицията да спечели още една държавна титла, но в друг кикбокс стил. Първия му сблъсък обаче бе с много опитния досегашен шампион в категорията. След много оспорван, равностоен и „корав“ мач русенския състезател отстъпи с минимална разлика в точките на опонента си, който с лекота надви останалите си съперници и стана отново Шампион.
„Вътре в ринга, между въжетата, всеки един е сам със Себе си, сам със своите умения, със своята психика. Не може мама или тате да направят нещо, което вие сте пропуснали от мързел или нехайство да свършите. Спортът в това отношение е прекрасна подготовка за вашия живот.“ – каза Митко Ружинов на бойците си.

Галерия

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!